Wydział Nauk Społecznych

Biblioteka WNS

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dostęp do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics

Dostęp do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics

InCItes_thtmgh.png

"Szanowni Państwo,

Z radością zawiadamiamy, iż w wyniku współpracy Clarivate Analytics , MNiSW oraz ICM, została zawarta nowa umowa w wyniku której wszystkie instytucje naukowe w Polsce zyskują dostęp do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics za pośrednictwem Wirtualnej Biblioteki Nauki.

InCites B&A to narzędzie wspierające wszelkiego rodzaju prace analityczne, wykorzystujące dane z Web of Science Core Collection. Narzędzie przeznaczone jest zarówno do osób zarządzających instytucjami naukowymi i bibliotekarzy, jak i autorów oraz redaktorów czasopism naukowych.

Głównym celem wdrożenia tego rozwiązania w Polsce jest umożliwienie polskim instytucjom naukowym dokonywania zaawansowanych analiz bibliometrycznych w związku z ministerialnymi programami doskonałości: Uczelnia Badawcza oraz Regionalna Inicjatywa Doskonałości, a także w związku z programem Wsparcie dla Czasopism Naukowych.

Komunikat ICM w tej sprawie znajdą Państwo pod linkiem: https://wbn.icm.edu.pl/licencje/#incites

Dostęp do narzędzia pod poniższym linkiem:

(wymaga zalogowania, rejstracja na Web of Science)

Przygotowaliśmy także stronę z materiałami szkoleniowymi, włączając nagrania wideo w języku Polskim przedstawiające różne zastosowania narzędzia: https://clarivate.savoinspire.com/ickompendium/

Obcenie planowane są następujące internetowe sesje szkoleniowe, na które serdecznie zapraszamy:

Wtorek, 13 listopada  2018, godz  9:00

InCites Benchmark&Analytics - wprowadzenie do kompleksowych analiz

Wtorek, 13 listopada  2018, godz  15:00

Czwartek, 15 listopada  2018, godz  9:00

InCites Benchmark&Analytics - wprowadzenie do kompleksowych analiz

Poniedziałek, 19 listopada  2018, godz  10:00

Jak ocenić dorobek naukowy instytucji i autorów przy pomocy InCites