Wydział Nauk Społecznych

Biblioteka WNS

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > E-szkolenie: tworzenie identyfikatora ORCID

E-szkolenie: tworzenie identyfikatora ORCID

Biblioteka Uniwersytecka uruchomiła e-szkolenie z zakresu ORCID : zakładanie konta, powiązanie z profilami ResearcherID i Scopus AuthorID.

Szkolenia są dostępne dla każdego po zalogowaniu jako GOŚĆ.

Informacja o szkoleniu znajduje się na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w zakładce „E-Learning” oraz bezpośrednio pod linkiem E-Learning BUWr.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoleń serwisu e-learningowego Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego.

--------------------------

ORCID (Open Researcher and Contributor ID) - unikalny identyfikator składający się z 16 cyfr, stworzony do identyfikowania autorów i współautorów publikacji naukowych i akademickich, ma być standardem używanym w światowej nauce. Z ORCID-em można połączyć profile założone w bazach Scopus (Author ID) oraz w Web of Science (ResearcherID), co pozwala na automatyczną wymianę danych.

Zarejestrowanie własnego numeru ORCID jest istotne ze względu na założenia tzw. Ustawy 2.0,  z których wynika, że będzie obligatoryjny dla każdego pracownika akademickiego jako podstawa do przeprowadzenia ewaluacji osiągnięć naukowych.

Identyfikator ORCID wykorzystywany jest m.in.:

Wykaz źródeł:

1. Anna Wałek. ORCID - sposób na budowanie wizerunku naukowego w sieci. „Pismo PG”. nr 2, s. 22, 2018. [dostęp 2018-09-26].
  2. Joanna Przyluska, Justyna Ortman, Anna Radomska. Identyfikacja autorów w serwisach dla naukowców na przykładzie ORCID. [dostęp 2018-09-26].
X

data utworzenia/modyfikacji: 26 październik 2018 o 11:58:32autor:   mgr Karolina Gietner-Maślanka